top of page

İHKD ÖNERİYOR | ONLINE MÜZE GEZİSİ
Kültür ve Sanat Komisyonu olarak, ülkemizde ve dünyada etkili olan Covıd-19 salgını nedeniyle üyelerimize önerilerimizi sanal ortamdan iletmeye devam ediyoruz. Ulusal ve dünya çapında online olarak ziyaret edebileceğiniz müze önerilerimizin bu haftaki durakları:


İzmir Arkas Picasso Sergisi ve Amsterdam Van Gogh Müzesi. Ziyaretlerinize aşağıda yer alan linklerden başlayabilirsiniz.


Bu önerimiz özellikle müze tarihlerini kaçıranlara ya da İzmir'de olup bir türlü vakit bulamamışlara. Picasso Sergisi'nin yanı sıra 1001 Gece, Renk Işık Titreşim gibi diğer sergilerin de yer aldığı online gezintinize aşağıdaki link ile başlayabilirsiniz. Ne dersiniz belki hala bir şansımız vardır?


Arkas Picasso Sergisi


Sarının bütün tonlarını ustalıkla kullanan Vincent Van Gogh’un en büyük sanat koleksiyonun yer aldığı müzede sanatçının yüzlerce resmini ve çizimini sanal olarak inceleyebilir ardından Van Gogh'un en meşhur tablosunun bir incelemesine göz atabilirsiniz.Kısa süreli bir içerik arıyorsanız da önerimiz mini belgesel formatında "Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü?" Belgesel Brian Knappenberger'in annesi ve annesinin erkek arkadaşı tarafından korkunç bir istismara maruz kalmış 8 yaşındaki çocuğun ölümünü araştırmasını konu alıyor. Araştırma; sosyal hizmet uzmanlarının yargılanmasına, sisteminin savunmasız çocuklara sağladığı korumanın sorgulanmasına yol açıyor...


Miray Burluça

İzmir Temsilciliği

136 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page